اعلامیه‌ی حزب موج تحول به مناسبت یازدهمین سالگرد شهادت پروفیسور استاد برهان‌الدین ربانی؛ رئیس پیشین دولت اسلامی افغانستان!

یازده سال از شهادت  استاد ربانی شهید می‌گذرد، ولی فقدان ایشان هنوز محسوس، دردناک و تالم آور است. کارنامه‌های درخشان و فداکاری‌های استاد شهید در حوزه‌های مختلف و خصوصا سه دوره در حافظه‌ی تاریخ و همه‌ی وجدان‌های آگاه و بیدار کشور ثبت است. ایشان نخستین رهبر سیاسی مدبر و خردمند بود که قدرت سیاسی را به شکل مدنی، مسالمت‌آمیز و معتدلانه تسلیم کرد. استاد ربانی شهید در تقویت مردم‌سالاری و فصلِ تازه‌ی تاریخ سیاسی افغانستان فروتنانه سهم گرفت و با رفتن به سوی انتخابات از جمله انتخابات مجلس نمایندگان مهر تایید بر خواسته‌ها و مطالبات شهروندان عصر حاضر افغانستان گذاشت.

 

استاد شهید با پذیرفتن تصدی کمیسیون عالی صلح کشور بار دیگر برای برقراری صلح و آرامش مردم افغانستان فداکاری نمودند در نهایت جان شرین‌اش را در این راه از کف دادند. متأسفانه پس از یازده سال شهادت استاد ربانی  نه تنها صلح سراسری در کشور برقرار نگردیده است بلکه دستاوردهای  ملت افغانستان دستخوش توطئه و در معرض نابودی قرار دارد. هنوز آرمان‌های بلند رهبر شهید تحقق پیدا نکرده است و بیش‌تر از هر زمان دیگر نیازمند مبارزه‌ی جدی، منسجم و هماهنگ هستیم. برای استاد برهان‌الدین ربانی؛ بهشت برین و برای مردم افغانستان صلح و آرامش مسئلت می‌نمایم.

روح استاد شهید شاد، یادش گرامی راهش پر رهرو باد

 

فوزیه کوفی، 

رئیس و بنیانگذار حزب موج تحول افغانستان 

 

۲۹ سنبله- ۱۴۰۱

 شریک ساختن:

تازه ها

پربیننده‌ترین‌ها
تماس با ما :

آدرس ایمل : info@mocapparty.org

شماره تماس : 0796666619

وایبر: 0796666619

واتسپ: 0796666619

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است